خبر

دورکاری کارکنان شرکت مایکروسافت

دورکاری کارکنان شرکت مایکروسافت
شرکت مایکروسافت در ابتدای شیوع ویروس کرونا به عنوان اولین غول سازمانی در دنیا، کارمندان خود را برای دورکاری به خانه فرستاد.
1399/07/21 فناوری های نوین 358وضعیت شرکت مایکروسافت در زمان دورکاری

هم اکنون این شرکت بزرگ، در حال انجام اقداماتی است تا بسیاری از کارمندانش را به طور دائم دورکار کند.

کاتلین هوگان، رئیس منابع انسانی شرکت مایکروسافت، دستورالعمل‌هایی را برای مدیران ارسال کرد و دستورالعمل‌های جدیدی را برای اجازه دادن به کارمندان برای انجام کارهای خود در منزل برای نیمی از ساعت کار خود ارائه داد و دستورالعمل‌های جدید ملاحظاتی را، برای مدیران و کارمندانی که می‌خواهند بیش از نیمی از زمان خود دورکار باشند را، لحاظ کرد.

همزمان با شیوع ویروس کرونا در سواحل غربی ایالات متحده، مایکروسافت برای تعطیل کردن دفاتر کار خود اقدام کرد و قبل از شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفته بود که بیشتر کارمندان خود را به دورکاری هدایت کند. از طرف دیگر این غول بزرگ به بعضی از 163000 کارمندان خود در سراسر جهان اجازه داد تا به صورت داوطلبانه به دفاتر خود برگردند.

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، در مصاحبه‌ای گفت که این شرکت انتظار دارد کارمندان را "با سرعت کمتری به جای سریعتر بازگرداند، زیرا از نظر اقتصادی، کار از راه دور می‌تواند بازدهی بهتری در بسیاری از صنایع برای اقتصاد داشته باشد."

این شرکت گفت که پیش بینی می‌شود زودتر از همه در ژانویه 2021 دفاتر خود را کاملاً باز کند.

اقدام برای دائمی شدن کار در خانه بدون سابقه نیست. در ماه مه، توییتر به کارگران خود که مشاغل آنها نیازی به حضور در محل نداشت، گفت؛ که می‌توانند برای همیشه دورکار باشند. یک ماه بعد‌، اسلاک گزینه مشابهی را به کارگران خود ارائه داد.

هوگان به مدیران گفت که این شرکت یک راهنمای گام به گام ایجاد کرده است تا به کسانی که ممکن است بخواهند در سناریوهای مختلف از جمله درخواست تغییر مکان کار یا انعطاف پذیری هنگام کار، از مدل جدید ترکیبی استفاده کنند، کمک کند. این مورد شامل راهنمایی درباره مواردی مانند فضای اداری، حقوق و قوانین محلی است.

این شرکت اکنون انتظار دارد که بیشتر کارگران در کمتر از نیمی از وقت در خانه کار کنند. انتظارات مشخص از مدیران و توافق بر سر زمان جلسه تیم می‌تواند به این انعطاف پذیری در کار کمک کند.

همچنین ادامه فرهنگ سازی مایکروسافت و نیازهای تجاری آن در دورکاری نیز بسیار مهم است.

مایکروسافت دورکاری شرکت کرونا کار در خانه طراحی پورتال طراحی سایت توییتر
ثبت کننده:نوید اکبری تاریخ ثبت:1399/07/21
ویرایش کننده:نوید اکبری تاریخ ویرایش:1399/07/21
موضوع: فناوری های نوین
تعداد بازدید:358

تا کنون دیدگاهی نوشته نشده، اولین نفر باشید که دیدگاهش را بیان می کند.

دیدگاه شما

کاربر گرامی خواهشمند است به موارد زیر دقت فرمایید:
• لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
• دیدگاه های ارائه شده پس از بازبینی منتشر می‌شود.
• آدرس ایمیل در سایت نمایش داده نمی شود.