آریا وندیداد | برنامه های مبتنی بر موبایل

طراحی و توسعه برنامه های موبایل

آمارها نشان می‌دهد روز به روز به کاربران تلفن‌های هوشمند و استفاده روزانه آن‌ها از برنامه‌های موبایل بیشتر و بیشتر می‌شود. پس اگر کاربران تا این اندازه از موبایل و برنامه‌های آن استفاده می‌کنند، چرا نباید در میان آن برنامه‌ها حضور داشت و برای کاربر ارزش آفرینی نمود؟

با توجه به سهولت استفاده کاربران از نرم‌افزارهای موبایل، می‌توان مجموعه‌ای از عملیات‌ها و فعالیت‌هایی که کاربران در یک وب سایت انجام می‌دهند را به نرم‌افزار موبایل منتقل نمود یا از اساس یک سرویس مبتنی بر موبایل طراحی و توسعه داد. نرم‌افزار موبایل می‌تواند همانند یک وب سایت تعاملی، با مشتری ارتباط برقرار نموده و داده‌های لازم را از او دریافت و اطلاعات مورد نیاز را به او برگرداند. این امر در نرم‌افزارهای موبایل با سهولت بیشتری نسبت به وب سایت‌ها در دسترس است.

دسترس‌پذیری: یکی دیگر از مزایای استفاده از برنامه‌های موبایل، امکان ارائه برخی سرویس‌های آفلاین به کاربران است، در زمانی که کاربر دسترسی به اینترنت ندارد، سرویس‌های آفلاین می‌توانند خدمات ویژه‌ای به کاربران خود ارائه دهند. این امر در جلب رضایتمندی و وفاداری مشتریان تاثیرگذار است.

ماندگاری: ارائه نوتیفیکیشن در زمان‌های خاص به کاربران ایشان را از اتفاقات و رویدادهای پر اهمیت مد نظر شما آگاه می‌سازد و همین امر در زنده نگه‌داشتن خاطره برند شما در ذهن مشتری بسیار پر اهمیت و مثمر ثمر است.

در کنار طراحی وب سایت و پورتال می‌توان از یک برنامه موبایل برای ارائه خدمات به مشتریان کسب‌و‌کار استفاده نمود. یکی از دلیل اصلی انجام این فعالیت رابطه تنگاتنگ کارکرد و خدمات عرضه‌شده توسط وب‌سایت و برنامه موبایل است. در واقع در این حالت برای ارائه ساده‌تر و ماندگار خدمات پورتال و وب سایت، یک برنامه موبایل می‌تواند این نیاز را برآورده سازد.

مزیت اصلی برنامه موبایل به وب سایت:

  • ارائه خدمات آفلاین برای برخی خدمات که نیازی به اینترنت ندارند
  • قرارگیری در مقابل چشمان کاربران
  • اطلاع‌رسانی و آگهی به کاربران از طریق نوتیفیکیشن
  • کاربری ساده تر نسبت به وب، با توجه به امکانات دستگاه های موبایل

تا کنون دیدگاهی نوشته نشده، اولین نفر باشید که دیدگاهش را بیان می کند.

دیدگاه شما

کاربر گرامی خواهشمند است به موارد زیر دقت فرمایید:
• لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
• دیدگاه های ارائه شده پس از بازبینی منتشر می‌شود.
• آدرس ایمیل در سایت نمایش داده نمی شود.