آریا وندیداد | طراحی پورتال سازمانی

طراحی و توسعه پورتال سازمانی یا برنامه های تحت وب

در طول چند سال اخیر شاهد راه‌اندازی سایت‌های بسیار زیادی بوده‌ایم که بنا به شرایط و فن‌آوری‌های زمان خود بصورت ایستا یا حتی پویا پیاده‌سازی شده‌اند. امروزه تعامل و تبادل اطلاعات در پورتال‌ها به عنوان مهم‌ترین نکته در ارتباط با مشتریان یک پورتال مد نظر قرار می‌گیرد.


فواید پورتال

با استفاده از یک پورتال پویا و تعاملی می‌توان به موارد زیر دست یافت:
 • راه‌حل‌های نوین در خلق ارزش افزوده برای مشتریان
 • ایجاد اعتبار در حوزه کسب‌و‌کار
 • ایجاد راضیتمندی و وفاداری مشتریان
 • کسب درآمد با هزینه کمتر
 • گسترش کسب‌و‌کار با هزینه بسیار پایین
 • تبلیغ و بازاریابی محصولات و خدمات
 • خدمات پس از فروش سریع و آسان برای مشتریان
 • اشاعه فرهنگ در حوزه‌های اجتماعی
 • اخبار و اطلاع رسانی کسب و کار
 • و ...

اصول پیاده سازی پورتال برای سازمانها

تیم مدیریت شرکت توسعه فن‌آوری آریا وندیداد با توجه به تجربه طولانی خود در سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ موارد زیر را جزو اصول پیاده‌سازی سیستم‌ها می‌داند:

 • حفظ اصول یکپارچگی سیستم‌های سازمان (پیشگیری از توزیع سیستم‌ها و جزیره‌ای شدن سیستم‌ها)
 • عدم افزونگی در اطلاعات سیستم‌های مختلف سازمان
 • عدم افزونگی در وظایف کارمندان و مشتریان

شرکت توسعه فن‌آوری آریا وندیداد با تولید نرم‌افزارهای خاص منظوره و سفارشی (با قابلیت انعطاف‌پذیری در قبال نیازهای سازمان و مشتریان سازمان، به همراه ارائه راهکارهای عملیاتی برای حفظ یکپارچگی کلیه سیستم‌های سازمان می‌تواند) نیاز امروز سازمان‌ها را مرتفع ساخته و باعث صرفه‌جویی در منابع سازمان و ذی‌نفعان آن گردیده است.

ما برای طراحی پورتال سازمانی از فریمورک «گلاویژ» که یک ابزار با انعطاف‌پذیری بالا است، بهره می‌بریم. این فریمورک در طراحی پورتال این امکان را فراهم می‌آورد که پورتال سازمانی به صورت پویا با امکان نمایش صحیح روی دستگاه‌های مختلف با سایز نمایش متفاوت طراحی و تولید گردد. دسترسی سریع به اطلاعات، تولید و ثبت انواع اطلاعات و محتوا، بروزرسانی سریع و ساده اطلاعات جزو امکاناتی است که این فریمورک برای مدیران و راهبران پورتال فراهم می‌آورد.

ویژگی های منحصر به فرد پورتال های سفارشی آریا وندیداد


امنیت بالا

امنیت در پورتال یکی از رکن‌های اصلی پیاده‌سازی نرم‌افزار محسوب می‌گردد، فریمورک گلاویژ با رعایت و پیاده‌سازی اصول امنیتی طراحی پورتال و با عبور از انواع مختلف آزمون‌های اعتبارسنجی امنیتی، آسودگی و اطمینان خاطر را به ارمغان می‌آورد. ما مسائل امنیتی در پورتال را گارانتی می کنیم، پس با خیالی آسوده همراه باشید.


طراحی سفارشی

پیاده سازی هر پورتال یک پروژه ویژه و منحصربفرد است که طراحی آن کاملا سفارشی انجام می شود، اما ویژگی رسپانسیو و قابلیت نمایش صحیح در تمامی مرورگرها و دستگاه‌های مختلف، همراه با انواع نمایشهای مختلف برای داده های مختلف سایت و انتخاب از بین آنها، جزو ویژگی های باطنی طراحی پورتال بر پایه گلاویژ است.


انواع مدیا و محتوا

پورتالهای پیاده سازی شده قابلیت ثبت انواع داده های مختلف را دارند (متن، تصویر، جدول و ویدیو)، می توان بر اساس نیاز آنها را به صورت دو زبانه نامتقارن یا چند زبانه متقارن طراحی نمود. با استفاده از طراحی های آماده برای انواع صفحات عمومی بر پایه ماژولهای پیاده سازی شده، سرعت تولید و توسعه چندین برابر توسعه پایه است.


سرعت و سئو

ما برای پیاده سازی پورتالها، تمامی استانداردهای طراحی وب سایت را رعایت می کنیم تا بالاترین سرعت و کیفیت را در خروجی دریافت نماییم. استفاده از مکانیزمهای داده درون حافظه ای، کشینگ، سبک بودن کدهای HTML و CSS، و سایر مواردی که در طراحی پورتال در نظر گرفته شده است، در سرعت و سئو بسیار کمک کننده است.

خدمات اصلی راه اندازی پورتال سفارشی

مشاوره

ما اعتقاد داریم هر پروژه یک فعالیت منحصربفرد است و پیش از شروع هر پروژه بررسی نیازهای هر سازمان مهمترین مرحله شروع این فعالیت است و توجه به تمامی نیازهای سازمان بزرگترین قدم در رسیدن به اهداف سازمانی است.
در اولین قدم با شما همراه می شویم تا بتوانیم بهترین و مناسبترین تعریف پروژه را با نظر کارفرما جمع بندی نماییم. اصولا این جلسات در شرایط خاص به صورت رایگان برگزاری می گردد.
تجربیات تیم فنی آریا وندیداد در سالهای متمادی و در شرکتها و صنایع مختلف می تواند راه گشای کسب و کارهای سازمانی باشد.

00: نیازسنجی

مهم ترین مرحله بررسی نیازهای هر سازمان و رسیدن به اهداف سازمانی است.

01: طراحی اولیه سیستم

خروجی این مرحله مستنداتی است که به شکل طراحی های Wire-frame رسم می گردد.

02: پیاده سازی

طراحی و پیاده سازی سیستم؛ بر مبنای نیازهای سازمان و طراحی های اولیه، که مورد تایید کارفرما قرار گرفته است.

03: استقرار و اجرا

در این مرحله تیم استقرار تمام تلاش خود را در همکاری با سازمان می‌نماید تا مسائل فنی و اداری مرتفع گردیده و موانع جاری‌سازی سیستم رفع گردد.

04: پشتیبانی

پس از خاتمه عملیات استقرار جهت بروزآوری و چرخه زندگی نرم‌افزار تهیه شده، عملیات پشتیبانی آغاز می‌گردد.

1 دیدگاه

مرتضوی 1399/02/03
جزییات طراحی پورتال سازمانی به چه صورت هست؟
آیا برای هر پورتال به صورت اختصاصی طراحی گرافیک انجام می دهید؟

پاسخ به این دیدگاه

آریا وندیداد 1399/02/04
سلام جناب مرتضوی

ما در شرکت آریا وندیداد مراحل ساده ای رو برای پیاده سازی پورتال سازمانی اجرا می کنیم:
در اولین مرحله همراه با تیم کارفرما نسبت به تهیه مستند نیازسنجی اقدام می کنیم. این مرحله که بسیار هم مهمه، معمولا در چند جلسه انجام میشه (با توجه به بزرگی و پیچیدگی مسائل فنی) و بعد از تهیه مستند نیازسنجی و یکسان سازی ایده ای که کارفرما در ذهن داره و ایده ای که ما بر اساس تجربه در ذهن داریم نسبت به اجرا اقدام می کنیم.
در مرحله دوم طراحی های اولیه ای از پورتال رسم میشه (معمولا این طراحی ها برای ایده گرفتن و یکسان سازی نگاه هر دو تیم رسم میشه تا قبل از پیاده سازی سیستم، اشکالات احتمالی، نواقص یا سوبرداشتها رفع بشه.
در مرحله سوم نسبت به عقد قرارداد پیاده سازی پورتال اقدام می کنیم. این مرحله بیشتر در خصوص مسائل قراردادی خواهد بود و بسته به شرایط سازمان زمان خواهد برد. ما برای کمک به سازمانها و جلب اعتماد اونها روشهای مختلف پرداخت رو داریم.
در مرحله چهارم، پیاده سازی سیستم شروع میشه و بر اساس مستند نیاز سنجی و طراحی های انجام شده پروژه به فازهای مختلفی تقسیم میشه، حداقل دو فاز برای اجرای پورتال پیشنهاد می کنیم. و معمولا بسته به بزرگی پورتال می تونه تا 5 فاز هم تعریف بشه که داخل هر فاز هم یک سری اسپرینت خواهیم داشت و نتیجه هر اسپرینت در جلسات بازنگری مورد بررسی و بازنگری قرار میگیره و در آخر، بخشهای جدید در پورتال در دسترس کاربران قرار میگیره.
پس از توسعه پورتال هم برای اجرای بخشهای جدید و نگهداری پورتال پیاده سازی شده، قرارداد پشتیبانی بین طرفین منعقد خواهد شد.

در خصوص سوال دوم و مبحث طراحی گرافیک باید خدمتتون عرض کنم، بله، به ازای هر پروژه طراحی گرافیک ویژه ای انجام خواهد شد. طراحی های معمولا در جلسات اسپرینت به کارفرما ارائه شده و نسبت به اجرای تغییرات و بهبود اون مطابق با نظر کارفرما اقدام می کنیم.

موفق و پیروز باشید.

دیدگاه شما

کاربر گرامی خواهشمند است به موارد زیر دقت فرمایید:
• لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
• دیدگاه های ارائه شده پس از بازبینی منتشر می‌شود.
• آدرس ایمیل در سایت نمایش داده نمی شود.