خبر

تکنولوژی‌های جدید در فرودگاه ها و راه اندازی بزرگترین باتری در جهان

کرونا ویروس و راه اندازی نوین ترین تکنولوژی ها در جهان
کرونا ویروس و راه اندازی نوین ترین تکنولوژی ها در جهان
1399/09/01 فناوری های نوین 436تکنولوژی‌های جدید در فرودگاه ها و راه اندازی بزرگترین باتری در جهان
تکنولوژی‌های جدید در فرودگاه ها
 

• تکنولوژی‌های جدید در فرودگاه ها

فرودگاه‌ها و هواپیماها در حال استفاده از تکنولوژی‌های جدید هستند تا پس از لغو محدودیت‌های مسافرتی بتوانند فعالیت خود را از سر گیرند. استفاده از تکنولوژی‌های بدون تماس یا به اصطلاح کارشناس نقش مهمی در کاهش خطر ابتلا به بیماری‌ها خواهند داشت برخی از این تکنولوژی ها استفاده از ساعت های دیجیتال برای رفتن به توالت هواپیما و سنجش دمای بدن مسافران در طول پرواز خواهد بود. برخی از این تمهیدات ایمنی پیشرفته در فرودگاه آبالون در ملبورن مورد استفاده قرار گرفته‌اند. به گزارش دیلی میل؛ جاستین گدینگز رئیس فرودگاه می گوید یک سیستم امنیتی جدید در این فرودگاه نصب شده است که باعث خواهد شد تا نیاز نباشد مسافران ابزارهای تکنولوژی و یا مایعات را از چمدان‌های خود خارج کنند و همین امر باعث خواهد شد تا تماس افراد با اشیا در فرودگاه ها کمتر شود و افراد مجبور نباشند تا در صف منتظر بمانند. این فرودگاه همچنین استفاده از صفحه‌های نمایش بدون تماسی را برایش چکینگ شروع کرده است حتی قبل از شروع همه‌گیری کرونا ویروس این فرودگاه در حال کار روی این صفحه‌های نمایش بود تا سرعت انجام کارها را افزایش دهد با استفاده از این ابزارهای جدید مسافرانی که وارد این فرودگاه می‌شوند نیازی به ارائه گذرنامه‌های خود نخواهند داشت و به محض ورود به فرودگاه یک ابزار بیومتریک چهره آنها را اسکن می‌کند. نحوه ارائه سرویس‌های داخل هواپیما به دلیل همه‌گیری کرونا ویرس تغییر پیدا خواهد کرد، پیش بینی می‌شود استفاده از کارت‌های ایمنی و منوهای غذا متوقف شود و در عوض این اطلاعات به صورت دیجیتال و روی گوشی موبایل مسافران نمایش داده شود.

صف‌های مربوط به توالت‌ها نیز برچیده خواهد شد و مسافران مجبور خواهند بود تا برای رفتن به توالت از طریق یک اپ رزرواسیون انجام دهند همچنین تکنولوژی‌های مورد استفاده قرار خواهند گرفت تا در طول پرواز به صورت مداوم، دمای بدن مسافران زیر نظر باشد.


  تکنولوژی‌های جدید در فرودگاه ها و راه اندازی بزرگترین باتری در جهان
بزرگترین باتری در نیمکره جنوبی
 

• بزرگترین باتری در نیمکره جنوبی جهان

در حالی که دولت ایالت ویکتوریا در تلاش برای افزایش استفاده از انرژی های تجدید پذیر است بزرگترین باتری در نیمکره جنوبی جهان در این ایالت مورد استفاده قرار خواهد گرفت. شرکت انرژی نئون هزینه این باطری ۳۰۰ مگابایتی تسلا را پرداخت خواهد کرد. این باتری می‌تواند انرژی مورد نیاز نیم میلیون خانه را برای مدت یک ساعت تامین کند اما هدف اصلی این باتری نخواهد بود تا در صورت ناپایدار بودن شبکه برق با انرژی تزریق کند تا از قطعی برق جلوگیری شود وزیر انرژی این ایالت می‌گوید این باتری می‌تواند قابل اطمینان بودن شبکه برق را افزایش و بهای برق را کاهش دهد. دولت ایالت ویکتوریا قراردادی ۸۴ میلیون دلاری را برای اجرای این پروژه با شرکت نئون امضا کرده است.

هواپیما تکنولوژی باتری باطری غول پیکر فرودگاه برنامه نویسی پورتال آریا وندیداد خبر اخبار
ثبت کننده:نوید اکبری تاریخ ثبت:1399/09/01
ویرایش کننده:نوید اکبری تاریخ ویرایش:1399/09/02
موضوع: فناوری های نوین
تعداد بازدید:436

تا کنون دیدگاهی نوشته نشده، اولین نفر باشید که دیدگاهش را بیان می کند.

دیدگاه شما

کاربر گرامی خواهشمند است به موارد زیر دقت فرمایید:
• لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
• دیدگاه های ارائه شده پس از بازبینی منتشر می‌شود.
• آدرس ایمیل در سایت نمایش داده نمی شود.