خبر

مایکروسافت برای جلوگیری از فساد داده، فناوری جدید امنیتی را معرفی می کند

امنیت بالا در ماکروسافت
مایکروسافت برای جلوگیری از تکنیک‌های فساد در داده‌ها توسط مجرمان سایبری، سیاست‌های امنیتی سیستم عامل ویندوز 10 را مورد هدف قرار داده و ساختارهای داده در دستگاه‌های ویندوز 10 را دستکاری کرده است.
1399/05/21 فناوری های نوین 180امنیت در ویندوز

مایکروسافت فناوری امنیت، پلتفرم جدیدی را برای جلوگیری از اخذ تکنیک‌های فساد در داده‌ها که توسط مجرمان سایبری معرفی کرد هدف از این کار قرار‌دادن سیاست امنیتی سیستم و دستکاری در ساختار داده در دستگاه‌های ویندوز10 است.

این فناوری با نام (KDP) به منظور محافظت از قسمت‌هایی از هسته ویندوز و درایورها از طریق امنیت مبتنی بر مجازی‌سازی (VBS) است که از حملات فساد داده جلوگیری می‌کند.

طبق گفته این شرکت، KDP مجموعه‌ای از APIها (رابط‌های برنامه نویسی با برنامه) است که امکان علامت گذاری برخی از حافظه هسته را به عنوان فقط خواندنی فراهم می‌کند و مانع از تغییر مداوم حافظه محافظت شده مهاجمان می‌شود.

این غول فناوری در بیانیه‌ای گفت: "به عنوان مثال، ما دیده‌ایم كه مهاجمان برای حمله به ساختارهای داده خط مشی و نصب درایور مخرب و بدون امضا، از درایورهای امضا شده اما آسیب پذیر استفاده كنند.

KDP از فناوری‌هایی استفاده می‌کند که بصورت پیش فرض روی رایانه‌های شخصی که دارای هسته‌ سخت افزاری هستند پشتیبانی می‌شود‌، که مجموعه‌ای خاص از نیازهای دستگاه را اجرا می‌کند، این موضوع بهترین راهکارهای امنیت حداقلی را، به فناوری‌هایی که پایه و اساس سیستم عامل ویندوز هستند را اعمال می‌کند.

مایکروسافت گفت: "این امنیت با افزودن لایه دیگری جهت حفاظت از داده‌های حساس پیكربندی شده سیستم‌ می باشد، امنیت ارائه شده توسط ماکروسافت ویژگی هایی از رایانه‌های شخصی را دارد که هسته سیستم را تقویت می‌كند."

امنیت در وب امنیت در پورتال ویندوز امنیت در ویندوز ماکروسافت هک دیتا
ثبت کننده:نوید اکبری تاریخ ثبت:1399/05/21
ویرایش کننده:نوید اکبری تاریخ ویرایش:1399/05/21
موضوع: فناوری های نوین
تعداد بازدید:180

تا کنون دیدگاهی نوشته نشده، اولین نفر باشید که دیدگاهش را بیان می کند.

دیدگاه شما

کاربر گرامی خواهشمند است به موارد زیر دقت فرمایید:
• لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
• دیدگاه های ارائه شده پس از بازبینی منتشر می‌شود.
• آدرس ایمیل در سایت نمایش داده نمی شود.