خبر

هشدار استرالیا به گوگل

هشدار استرالیا درباره گوگل
کمیسیون رقابت و مصرف کنندگان استرالیا به مردم کشور هشدار داده است که گوگل روی وب استرالیا بیش از حد تسلط پیدا کرده است.
1399/12/02 فناوری های نوین 465کمیسیون رقابت و مصرف کنندگان استرالیا به مردم کشور هشدار داده است که گوگل روی وب استرالیا بیش از حد تسلط پیدا کرده است به گزارش نیوز دات کام: این کمیسیون گزارشی را در مورد نتایج تحقیقاتش درباره تبلیغات دیجیتال منتشر کرده است که حاکی از کمبود رقابت، انتخاب و شفافیت در تکنولوژی تبلیغاتی است. این گزارش نشان می‌دهد بخش زیادی از سیطره گوگل برای این بازار، به دلیل داده‌هایی است که جمع آوری می‌کند و در اختیار رقبای خود قرار نمی‌دهد.

  هشدار استرالیا به گوگل
هشدار استرالیا درباره گوگل
 

رئیس کمیسیون رقابت و مصرف کنندگان استرالیا می‌گوید: بازار تبلیغات دیجیتال شفافیت چندانی ندارد وی می‌گوید شما اغلب نمیدانید چه مبلغی را پرداخت می‌کنید، چه خدماتی را دریافت می‌کنید و آگهی‌ها چقدر موثر هستند یک سخنگوی گوگل اعلام کرده است این شرکت به طور سازنده در حال همکاری با کمیسیون رقابت و مصرف‌کنندگان استرالیا است تا یک اکوسیستم تکنولوژی تبلیغات سالم را ایجاد کند. وی اصرار داشته است که گوگل فقط یکی از بازیکنان در عرصه تبلیغات دیجیتال است. این سخنگوی گوگل می‌گوید این صنعت رقابتی است و موانع اندکی برای ورود به آن وجود دارد.

در حدود ۹۵ درصد از جستجوهای اینترنتی در استرالیا از طریق موتور جستجوی گوگل انجام می‌شود. دولت فدرال استرالیا قانونی را تهیه کرده است که در صورتی که به اجرا گذاشته شود غولهای اینترنتی مانند گوگل و فیسبوک را مجبور خواهد کرد تا در ازای به اشتراک گذاشتن محتوای خبری تولید شده توسط رسانه‌های استرالیایی به آنها پول پرداخت کنند. گوگل تهدید کرده است در صورتی که چنین قانونی به اجرا گذاشته شود چاره‌ای نخواهد داشت جز این که موتور جستجوی خود را در استرالیا از دسترس خارج کند.

 آقای سیمز می‌گوید انجام چنین اقدامی است از سمت گوگل غیر ممکن نیست، ولی احتمالاً این تهدید گوگل صرفاً نوعی سیاست قبول مخاطره است، وی می‌گوید من از این که آنها تحدید کردند تعجب نمی‌کنم ولی اینکه آن‌ها این کار را انجام خواهند داد یا نه را واقعاً نمی‌دانم. وی افزود مسئله این است که تا چه حد می‌توانید اجازه دهید که سیاست‌های عمومی شما توسط شرکت‌ها یا دولت‌ها تعیین شوند.

گوگل استرالیا خبر اخبار طراحی پورتال درگیری استرالیا با گوگل
ثبت کننده:نوید اکبری تاریخ ثبت:1399/12/02
ویرایش کننده:نوید اکبری تاریخ ویرایش:1399/12/03
موضوع: فناوری های نوین
تعداد بازدید:465

تا کنون دیدگاهی نوشته نشده، اولین نفر باشید که دیدگاهش را بیان می کند.

دیدگاه شما

کاربر گرامی خواهشمند است به موارد زیر دقت فرمایید:
• لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
• دیدگاه های ارائه شده پس از بازبینی منتشر می‌شود.
• آدرس ایمیل در سایت نمایش داده نمی شود.