آریا وندیداد | طراحی پورتال

طراحی و توسعه پورتال یا برنامه های تحت وب

در طول چند سال اخیر شاهد راه‌اندازی سایت‌های بسیار زیادی بوده‌ایم که بنا به شرایط و فن‌آوری‌های زمان خود بصورت ایستا یا حتی پویا پیاده‌سازی شده‌اند. امروزه تعامل و تبادل اطلاعات در پورتال‌ها به عنوان مهم‌ترین نکته در ارتباط با مشتریان یک پورتال مد نظر قرار می‌گیرد.


فواید پورتال

با استفاده از یک پورتال پویا و تعاملی می‌توان به موارد زیر دست یافت:
 • راه‌حل‌های نوین در خلق ارزش افزوده برای مشتریان
 • ایجاد اعتبار در حوزه کسب‌و‌کار
 • ایجاد راضیتمندی و وفاداری مشتریان
 • کسب درآمد با هزینه کمتر
 • گسترش کسب‌و‌کار با هزینه بسیار پایین
 • تبلیغ و بازاریابی محصولات و خدمات
 • خدمات پس از فروش سریع و آسان برای مشتریان
 • اشاعه فرهنگ در حوزه‌های اجتماعی
 • اخبار و اطلاع رسانی کسب و کار
 • و ...

اصول پیاده سازی پورتال برای سازمانها

تیم مدیریت شرکت توسعه فن‌آوری آریا وندیداد با توجه به تجربه طولانی خود در سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ موارد زیر را جزو اصول پیاده‌سازی سیستم‌ها می‌داند:

 • حفظ اصول یکپارچگی سیستم‌های سازمان (پیشگیری از توزیع سیستم‌ها و جزیره‌ای شدن سیستم‌ها)
 • عدم افزونگی در اطلاعات سیستم‌های مختلف سازمان
 • عدم افزونگی در وظایف کارمندان و مشتریان
نیاز سنجی پورتال

شرکت توسعه فن‌آوری آریا وندیداد با تولید نرم‌افزارهای خاص منظوره و سفارشی (با قابلیت انعطاف‌پذیری در قبال نیازهای سازمان و مشتریان سازمان، به همراه ارائه راهکارهای عملیاتی برای حفظ یکپارچگی کلیه سیستم‌های سازمان می‌تواند) نیاز امروز سازمان‌ها را مرتفع ساخته و باعث صرفه‌جویی در منابع سازمان و ذی‌نفعان آن گردیده است.

ما برای طراحی پورتال سازمانی از فریمورک «گلاویژ» که یک ابزار با انعطاف‌پذیری بالا است، بهره می‌بریم. این فریمورک در طراحی پورتال این امکان را فراهم می‌آورد که پورتال سازمانی به صورت پویا با امکان نمایش صحیح روی دستگاه‌های مختلف با سایز نمایش متفاوت طراحی و تولید گردد. دسترسی سریع به اطلاعات، تولید و ثبت انواع اطلاعات و محتوا، بروزرسانی سریع و ساده اطلاعات جزو امکاناتی است که این فریمورک برای مدیران و راهبران پورتال فراهم می‌آورد.

ویژگی های پورتال‌های سفارشی آریا وندیداد


امنیت بالا

امنیت در پورتال یکی از رکن‌های اصلی پیاده‌سازی نرم‌افزار محسوب می‌گردد، فریمورک اورکا و گلاویژ با رعایت و پیاده‌سازی اصول امنیتی طراحی پورتال و با عبور از انواع مختلف آزمون‌های اعتبارسنجی امنیتی، آسودگی و اطمینان خاطر را به ارمغان می‌آورد. ما مسائل امنیتی در پورتال را گارانتی می کنیم، پس با خیالی آسوده همراه باشید.


طراحی سفارشی

پیاده سازی هر پورتال یک پروژه ویژه و منحصربفرد است که طراحی آن کاملا سفارشی انجام می شود، اما ویژگی رسپانسیو و قابلیت نمایش صحیح در تمامی مرورگرها و دستگاه‌های مختلف، همراه با انواع نمایشهای مختلف برای داده های مختلف سایت و انتخاب از بین آنها، جزو ویژگی های باطنی طراحی پورتال بر پایه اورکا و گلاویژ است.


انواع مدیا و محتوا

پورتالهای پیاده سازی شده قابلیت ثبت انواع داده های مختلف را دارند (متن، تصویر، جدول و ویدیو)، می توان بر اساس نیاز آنها را به صورت دو زبانه نامتقارن یا چند زبانه متقارن طراحی نمود. با استفاده از طراحی های آماده برای انواع صفحات عمومی بر پایه ماژولهای پیاده سازی شده، سرعت تولید و توسعه چندین برابر توسعه پایه است.


سرعت و سئو

ما برای پیاده سازی پورتالها، تمامی استانداردهای طراحی وب سایت را رعایت می کنیم تا بالاترین سرعت و کیفیت را در خروجی دریافت نماییم. استفاده از مکانیزمهای داده درون حافظه ای، کشینگ، سبک بودن کدهای HTML و CSS، و سایر مواردی که در طراحی پورتال در نظر گرفته شده است، در سرعت و سئو بسیار کمک کننده است.


بیل گیتس

« اگر کسب و کارتان بر روی اینترنت نیست، بنابراین کسب و کارتان در بازار هم نخواهد بود »

بیل گیتس

خدمات اصلی راه اندازی پورتال سفارشی

مشاوره

ما اعتقاد داریم هر پروژه یک فعالیت منحصربفرد است و پیش از شروع هر پروژه بررسی نیازهای هر سازمان مهمترین مرحله شروع این فعالیت است و توجه به تمامی نیازهای سازمان بزرگترین قدم در رسیدن به اهداف سازمانی است. در اولین قدم با شما همراه می‌شویم تا بتوانیم بهترین و مناسبترین تعریف پروژه را با نظر کارفرما جمع بندی نماییم. اصولا این جلسات در شرایط خاص به صورت رایگان برگزاری می‌گردد.

مشاوره طراحی پورتال یکی از وظایف مشاوران بازاریابی دیجیتال شرکت آریا وندیداد قبل از استارت فعالیت کسب و کارها در فضای مجازی است و با توجه به نوع فعالیت شرکت، نوع مخاطبان، نحوه ارائه محصولات و خدمات، نوع پورتال مورد نیاز شما را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهند، تا بهترین و پرکاربردترین سیستم جهت ارائه پورتال، وب سایت یا فروشگاه اینترنتی مناسب کسب و کار شما طراحی و اجرا شود. اغلب افراد، مشاوره در جهت طراحی پورتال یا سایت را کاری بیهوده می‌پندارند و بدون تحقیق از قالب‌های آماده استفاده می‌کنند. در حالی که سفارشی نویسی و کدنویسی پورتال تاثیر زیادی در سئو و بهینه سازی سایت یا پورتال خواهد داشت.

تجربیات تیم فنی آریا وندیداد در سال‌های متمادی و در شرکت‌ها و صنایع مختلف می‌تواند راه گشای کسب و کارهای سازمانی باشد.

مشاوره طراحی پورتال

مراحل توسعه نرم افزار در آریا وندیداد

نیاز سنجی پورتال

نیازسنجی

مهم ترین مرحله بررسی نیازهای هر سازمان و رسیدن به اهداف سازمانی است.

طراحی اولیه سیستم پورتال

طراحی اولیه سیستم

خروجی این مرحله مستنداتی است که به شکل طراحی های Wire-frame رسم می گردد.

پیاده سازی پورتال

پیاده سازی

طراحی و پیاده سازی سیستم؛ بر مبنای نیازهای سازمان و طراحی های اولیه، که مورد تایید کارفرما قرار گرفته است.

استقرار و اجرا پورتال

استقرار و اجرا

تیم استقرار تمام تلاش خود را می کند تا مسائل فنی و اداری مرتفع گردیده و موانع جاری‌سازی سیستم رفع گردد.

پشتیبانی پورتال

پشتیبانی

پس از خاتمه عملیات استقرار جهت بروزآوری و چرخه زندگی نرم‌افزار، عملیات پشتیبانی آغاز می‌گردد.

توسعه پورتال وب

یک صفحه وب را تصور کنید. وب یک رابطه روان و مداوم در حال تغییر برای همه مواردی است که مشتریان یا حتی کارمندان باید در مورد تجارت شما بدانند. این جادوی توسعه پورتال وب است.

پورتال وب یک نقطه دسترسی واحد برای انواع مختلف اطلاعات است که می‌تواند شامل پیوندهایی به اطلاعات طبقه بندی شده مانند: مقاله‌ها، محصولات، فروشندگان، تأمین كنندگان، افراد و غیره باشد. اغلب شامل یك مولفه عضویت است كه در آن کاربران وارد سیستم می‌شوند و به نمایه‌های خود دسترسی دارند. بازدیدکنندگان مکرر به RSS و خبرها و سایر اطلاعاتی که پورتال از چندین منبع می‌گیرد دسترسی دارند که سپس در یک مکان متمرکز نمایش داده می‌شوند. می توانید پورتال را به عنوان قطب اطلاعات و ارتباطات در نظر بگیرید. طراحی پورتال به تعدادی مهارت پیشرفته در زمینه ساخت پورتال نیاز دارد، از جمله توسعه برنامه‌های غنی، برنامه نویسی سمت کلاینت و سمت سرور، سیستم‌های ثبت نام و خیلی موارد دیگر.

طراحی پورتال سازمانی
پلنهای طراحی پورتال سازمانی

به چه دلیل طراحی و توسعه پورتال اهمیت دارد؟

طبیعتاً سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف نیازهای متفاوتی به پورتال‌های وب دارند و داشتن بیش از یک مورد معمولاً سودمند است. به عنوان مثال، یک دانشگاه ممکن است دارای یک پورتال باشد که دانشجویان می‌توانند برای ثبت نام در کلاس‌ها یا خرید برنامه غذا وارد آن شوند، در حالی که این مدرسه می‌تواند یک پورتال جداگانه و امن برای اعضای هیئت علمی برای مدیریت حضور، ثبت نام در توسعه حرفه‌ای آنلاین، ارسال نمرات، و غیره داشته باشد.

در بخش خصوصی، مشاغل معمولاً برای کارمندان خود به عنوان نوعی اینترانت، پورتال جدید طراحی می‌کنند تا گردش کار، برنامه‌ریزی، اطلاعات تماس، امور منابع انسانی، مدیریت اسناد و حتی ایمیل را مدیریت کند.

با طراحی پورتال می‌توان از پورتال‌های وب به عنوان پایه‌ای برای وب سایت‌های جامعه محور و سازمان‌های انتشار اخبار استفاده کرد. این پورتال های مبتنی بر محتوای غنی، ویژگی‌های بسیاری را در اختیار شما قرار می‌دهند و به شما این امکان را می‌دهند تا به طور موثر تمام وظایف مرتبط با ناشر آنلاین یا محتوا را مدیریت کنید.

پورتال‌های وب، ساختاری سازمان یافته برای محتوای شما فراهم می‌کنند و به شما این امکان را می‌دهند که بازدیدکنندگان پورتال را به جذاب ترین روش درگیر کنید. محتوای منحصر به فرد شما باعث بازگشت آن‌ها به صفحه شما می‌شود. بازدیدکنندگان می‌توانند با وبلاگ‌ها، نظرات، شبکه‌های اجتماعی، نظرسنجی‌ها، بازاریابی از طریق ایمیل، وبلاگ نویسان مهمان و غیره درگیر شوند. نکته قابل توجه در مورد پورتال‌های وب این است که با راه اندازی صحیح، مدیریت آن‌ها آسان است و به شما امکان انتشار سریع مطالب را می‌دهد. به معنای واقعی کلمه محدودیتی در کارهایی که می‌توانیم با توسعه پورتال وب انجام دهیم وجود ندارد.

هزینه های طراحی پورتال یا وب سایت (طراحی پورتال یا وب سایت سفارشی به چه صورت می باشد؟)

چرا طراحی پورتال با کیفیت عالی بسیار مهم است؟

نگاه و استراتژی به کار برده شده، هدایت کابران و کارایی پورتال طراحی شده، بازتاب مستقیمی در تجارت شما دارد. به همین دلیل، اگر می خواهید بهترین مسیر را برای وب سایت خود به صورت آنلاین انتخاب کنید و مشتری های بیشتری را در حوزه کسب و کار خودتان جذب کنید، یک طراحی پورتال با برنامه ریزی دقیق و دقت بالا لازم دارید.
ما به طراحی پورتال با پلتفرم های آماده مانند جوملا و وردپرس و ... اعتقاد نداریم. پورتال های طراحی شده توسط تیم توسعه فن آوری آریا وندیداد با زبان برنامه نویسی سی شارپ و تکنولوژی Asp.Net بر پایه فریمورک گلاویژ ایجاد شده که مدام در حال توسعه و بروزرسانی هستند. توسعه پورتال باعث تکمیل شدن هویت کلی برند شما می شود. تیم بازاریابی و طراحان وب سایت ما به کسب و کار شما کمک می کنند تا اطمینان حاصل کنید که ما وب سایتی تولید می کنیم که به مراتب، به رونق کسب و کار شما کمک چشمگیری می کند.

هزینه طراحی پورتال چقدر است؟

اکثر افرادی که حتی برای یک بار فکر طراحی پورتال را در سر دارند با خود فکر می‌کنند که هزینه طراحی پورتال چقدر است؟ خیلی وقت‌ها، در همان ابتدای جلسات مشاوره، کارفرمای محترم همان سوال معروف «قیمت طراحی پورتال چقدر است؟» را می‌پرسد‌؛ جواب دادن به این سوال کمی سخت است، چون در ابتدای کار باید نیازها، سرویس‌ها و خدماتی که مورد نظر کارفرما یا مربوط به آن کسب‌وکار است مشخص شود. تیم توسعه فن‌آوری آریا‌ وندیداد قیمت پلن‌های طراحی وب سایت را که با زبان برنامه نویسی سی شارپ و تکنولوژی Asp.Net بر پایه فریمورک گلاویژ ایجاد شده را ارائه داده که مشتریان و کارفرمایان محترم بتوانند اطلاعات حدود هزینه طراحی پورتال سازمانی را کسب نمایند. حدود هزینه طراحی وب سایت و پورتال سازمانی به ترتیب از 3 تا 15 میلیون تومان و 15 تا 30 میلیون تومان متفاوت است و کارفرما محترم باید با توجه به نیاز خود پکیج مورد نظر را انتخاب کند.

برآورد هزینه طراحی پورتال سازمانی به چه صورت می‌باشد‌؟

برای برآورد حدودی قیمت طراحی سایت هر یک از خدمات شرکت مورد نظر باید محاسبه شود و در مجموع می‌توانید هزینه حدودی طراحی پورتال خود را به دست آورید. علاوه بر آن نوع وب سایت یا پورتال و استراتژی بکار برده شده در آن، بسیار در محاسبه قیمت تاثیرگذار هستند. به طور کلی خدماتی که می توان گفت در قیمت وب سایت یا پورتال تاثیرگذار هستند فروش محصولات، اتصال به سامانه بورس، اتصال به درگاه بانکی، صفحه سهامداران ، صفحه ثبت سفارشات، ارائه تخفیف برای محصولات و... از مواردی هستند که در برآورد هزینه طراحی پورتال سازمانی بسیار موثرند.

تعرفه طراحی پورتال سازمانی چگونه و به چه صورت است؟

تیم توسعه فن‌آوری آریاوندیداد در پروسه طراحی وب سایت‌های خود از قالب و cms های آماده مثل وردپرس، جوملا و... استفاده نمی‌کند و 0 تا 100 وب سایت مطابق با نیاز و سلیقه مشتری به صورت سفارشی و اختصاصی پیاده سازی و اجرا می‌شود. تعرفه‌ها متناسب با قابلیت‌های درخواست مشتری برآورد می‌شود به همین دلیل نمی‌توان تعرفه ثابت و مشخصی برای مشتری در نظر گرفت.

عوامل تاثیرگذار در تعرفه طراحی پورتال در زمان اجرا چیست؟

تغییرات در سیاست‌های برنامه، ایجاد صفحات جدید، تغییر صفحات اجرا شده در نسخه‌های اولیه که از پیش تعیین شده، عوامل تاثیرگذار در تعرفه طراحی وب سایت از سمت مشتری یا کارفرما می‌باشد.

تعرفه ثبت دامنه و هاست میزبانی وب به چه صورت است؟

انتخاب نام دامنه مناسب، بسیار امر مهمی در حوزه کسب وکار شما می‌باشد. در انتخاب نام دامنه بسیار دقت کنید و هرگز عجله نکنید. بعد از انتخاب نام دامنه مناسب در صورت وجود نداشتن آن، می‌توانید نام مورد نظر را از وب سایت‌های فروش دامنه خریداری کنید. هزینه ثبت دامنه .ir برای پنج سال حدود 15 هزار تومان، دامنه .Com برای یکسال حدود 170،000 تومان، .Net و .Orgبرای یکسال حدود 200،000 تومان می‌باشد.
هزینه هاست میزبانی وب ویندوز برای شش ماه از حدود 60،000 تومان شروع می‌شود.
همچنین برای اطلاعات بیشتر درباره انتخاب نام دامنه و انواع هاست میزبانی می توانید به بخش مقالات در وب سایت آریا وندیداد مراجعه کنید.

هزینه طراحی پورتال دو یا چند زبانه به چه صورت محاسبه می‌شود؟

تیم توسعه فن‌آوری آریا وندیداد در بخش ثبت داده‌ها روش‌ها و ابزارهای مناسب جهت طراحی وب سایت‌‌های دوزبانه ارائه نموده است که نه تنها در بخش محتوا، بلکه در سایر کاربردهای وب سایت یا پورتال مانند فروشگاه محصولات، وب سایت‌های شرکتی چند زبانه و بسیاری از قسمت‌ها را بصورت تخصصی انجام می‌دهد.
دو زبانه متقارن: صفحات ثبت محتوا در هر مرحله اطلاعات هر دو زبان را به صورت یکجا دریافت و سپس نمایش می‌دهد در نتیجه وب سایت در هر یک از زبان ها اطلاعات متناظری را نمایش می‌دهد.
دو زبانه نامتقارن: در این حالت اطلاعات بخش های مختلف در زبان‌های اول و دوم به صورت مجزا ثبت می‌گردد در نتیجه وب سایت در هر یک از زبان‌ها می تواند با صفحه متناظر خود در زبان دیگر متفاوت باشد.
چند زبانه متقارن: برای اجرای این نوع وب سایت یک دیکشنری برای تمامی زبان های وب سایت مورد نیاز است و اطلاعات بر اساس کدهای موجود در دیکشنری ثبت و نمایش داده می‌شود، وب سایت‌هایی که دارای محتوای پویایی هستند (تغییر و افزایش روزانه اطلاعات مانند صفحه خبر) نمی‌توانند به صورت چند زبانه متقارن پیاده‌سازی گردند زیرا عملیات سنگینی را برای راهبران وب سایت ایجاد می‌نماید.
چند زبانه نامتقارن: در وب سایت‌های چند زبانه نامتقارن علاوه بر دیکشنری اطلاعات هر زبان به صورت مجزا ثبت می‌گردد در نتیجه وب سایت در هر یک از زبان ها می‌تواند با صفحه متناظر خود در زبان‌های دیگر متفاوت باشد.
هر شرکت ارائه دهنده خدمات وب سایت، با توجه به تخصص و زمان صرف شده برای طراحی پورتال دوزبانه، روش‌های مختلفی را برای چند زبانه کردن سیستم‌های مدیریت محتوا پیشنهاد می‌دهد. استفاده از تکنولوژی و استراتژی‌های مختلف در زبان‌ برنامه‌ نویسی هزینه طراحی وب سایت را تغییر می‌دهد، طبیعتاً هزینه و زمان طراحی چنین وب سایت‌هایی بیشتر از وب سایت‌های تک زبانه است. (بطور معمول حدود ۳۰ الی 50 درصد به هزینه کلی پروژه تک زبانه اضافه می‌شود)
یکی از افتخارات شرکت آریاوندیداد در حوزه طراحی پورتال‌های سازمانی چند زبانه، همکاری با شرکت توتول (بزرگترین و مدرنترین مرکز پرورش پرندگان اهلی و آبزیان در ایران و خاورمیانه) بوده که در نوع خود منحصر به فرد می‌باشد و به 8 زبان زنده دنیا قابل تغییر است.

قیمت طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟

با توجه به متدهای برنامه نویسی و طراحی وب سایت حرفه‌ای با استفاده از زبان برنامه نویسی ASP.Net می‌توان بعد از نیاز سنجی پروژه، امکانات بسیار زیادی بنا به درخواست کارفرما به وب سایت فروشگاه اینترنتی اضافه نمود. قیمت طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی آنلاین و آفلاین متفاوت است که باز هم بسته به نوع فروشگاه و نوع کسب وکار از حدود 15 الی 30 میلیون تومان متغیر است.

آیا پورتال طراحی شده توسط تیم شما به موتورهای جستجو معرفی می شود؟

بله، قبل از تحویل پروژه به کارفرما، پورتال های طراحی شده توسط تیم آریا وندیداد به موتورهای جستجو معرفی می شوند.

هزینه پشتیبانی وب سایت یا پورتال به چه صورت است؟

هزینه قرارداد پشتیبانی پورتال های طراحی شده برای یک ‌سال شمسی، برای نرم‌افزارهای سفارشی معادل 35 درصد هزینه تولید نرم‌افزار (طبق تعرفه‌ی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور) خواهد بود.

چه زمانی می توانم اطلاعات پورتال خودم را بروزرسانی کنم؟

تمامی پورتال های طراحی شده توسط تیم آریا وندیداد دارای پنل ادمین است که امکانات ویژه ای را در اختیار مدیر پورتال قرار می دهد یکی از این امکانات، سیستم مدیریت محتوا می باشد که ادمین با دسترسی به شبکه اینترنت می تواند به راحتی محتوای پورتال خود را بروزرسانی کند.

آیا تمام هزینه های طراحی پورتال همان اول باید پرداخت شود؟

خیر، 50 درصد هزینه طراحی پورتال پس از عقد قرارداد رسمی با کارفرما دریافت می شود و 40 درصد دیگر پس از تحویل سایت اخذ میگردد و 10 درصد از مبلغ قرارداد به عنوان حسن انجام تعهدات پیمانکار تا پایان زمان قرارداد (پایان مدت تضمین) نزد کارفرما باقی خواهند ماند.

آیا نماد الکترونیک برای پورتال اجباری است؟

در صورتی که لازم است در پورتال، مشتری برای خرید محصول یا خدمات از طریق درگاه پرداخت هزینه ای را پرداخت کند، لازم است از طریق سایت ای نماد enamad.ir اخذ نماد اعتماد الکترونیک دریافت نمایید.


درباره طراحی پورتال (هر آنچه که درباره طراحی پورتال باید بدانید)

پورتال های طراحی شده توسط تیم آریاوندیداد

• پورتال شخصی
• پورتال فروشگاهی
• پورتال سازمانی

شرکت آریا وندیداد انواع مختلفی از طراحی های پورتال سفارشی را برای استفاده شخصی و تجاری شما ارائه می دهد. یک پورتال ایده آل باید کلیه عملکردهای کاربر مانند اخبار، ایمیل و سرگرمی را به شکل خوبی در اختیار کاربران قرار دهد. به طور کلی طراحی انواع پورتال ها به صورت افقی و عمودی انجام می شود. در طراحی پورتال های افقی فضای بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد. از خواص طراحی پورتال های عمودی هدایت دید کاربران به سمت مناطق مورد نظر می باشد.
شرکت آریا وندیداد در طراحی پورتال های سازمانی برای بازدیدکنندگان در اینترنت با ارائه روشی کارآمد برای رفع نیازهای سازمان ها تخصص دارد. طراحی های ارائه شده توسط متخصصان ما در شرکت آریا وندیداد از کیفیت و جذابیت بالایی برای مشتریان برخوردار خواهد بود.

پورتال وب چیست؟

پورتال یک پلتفرم مبتنی بر وب است که اطلاعات را از منابع مختلف در یک رابط کاربری واحد جمع می‌کند و بیشترین اطلاعات را برای زمینه‌های خود در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین پورتال می‌تواند یک کتابخانه از مطالب شخصی سازی شده و طبقه بندی شده در نظر گرفته شود. با گذشت زمان، پورتال‌های وب از حالت سادگی به سیستم عامل‌های پورتال تبدیل شدند که از ابتکارات تجربه مشتری دیجیتال پشتیبانی می‌کنند. پورتال‌ها می‌توانند محتوای منتخب را به منظور ارائه تجربه سفارشی برای کاربران نمایش دهند.
پورتال‌ها از طریق چندین سیستم عامل مانند رایانه های شخصی، تلفن‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های الکترونیکی قابل دسترسی هستند. مهمترین ویژگی‌های پورتال وب؛ دسترسی به داده‌ها، محتوای شخصی، معاملات، امنیت، محتوای منتشر شده و جستجو است.

بخشی از قابلیت های پورتال های طراحی شده شرکت آریا وندیداد

• مدیریت محتوا
• مدیریت و توزیع اسناد
• مدیریت کاربر
• سطح دسترسی
• مناسبت ها
• مدیریت موجودی
• کاتالوگ محصولات
• تجارت الکترونیک
• مدیریت سفارش
• انجمن ها
• خبرنامه
• فرم های بازخورد
• خدمات مشتری
• منابع انسانی
• حسابداری
• جریان کار
• تعامل بین تجارت

نکاتی که قبل از ساخت پورتال وب خود باید بدانید؟

برای اکثر افراد، فکر تغییر سیستم فروش کسب‌وکار یک کار بسیار ترسناک است، به خصوص زمانی که در حوزه اینترنتی تازه کار باشید، سوئیچ کردن به حوزه دیجیتال مارکتینگ با طراحی پورتال یا هر چیز دیگری که مربوط به توسعه وب است امکانپذیرمی‌باشد. پورتال یا وب سایت یک بستر دیجیتالی است که اطلاعات غول پیکر در مورد محصولات یا خدمات را ارائه می‌دهد. از طریق این روش، کاربران می‌توانند با جمع آوری اطلاعات مربوطه‌، در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنند. از این رو، شرکتی که طراحی پورتال و توسعه آن را به عهده دارد باید نکات ساده و کاربردی را برای بهبود پورتال در نظر بگیرد.
نکته بسیار مهم این است که درباره ویترین تجاری خود بهترین تصمیم را بگیرید؛
• کدام نوع پورتال تجاری را می‌خواهید بسازید؟
• آیا بالقوه است؟
• آیا از آن بعنوان پورتال منطقه‌ای‌، شخصی و سرگرمی استفاده می‌شود؟
یافتن پاسخ به این سؤالات در اسرع وقت و ارزیابی اهداف خود باعث می‌شود توسعه پورتال تجاری شما به آسانی به عنوان یک تکه کیک تبدیل شود. اگر با موفقیت ویترین تجاری کسب‌و‌کار پرداخته‌اید‌، باید دامنه بازار را تحقیق و مطالعه کنید. این کار باعث می‌شود‌‌ بتوانید دامنه شغل را روشن‌تر کنید.


امنیت در طراحی پورتال (نکات امنیتی در طراحی پورتال)

امنیت در طراحی پورتال چیست؟

امنیت پورتال یک موضوع پیچیده (یا حتی گیج کننده) می باشد که همیشه در حال پیشرفت است. امنیت پورتال ارائه چارچوبی روشن برای دارندگان پورتالهایی است که می خواهند خطر حملات را کاهش دهند و اصول امنیتی را برای پورتال خود اعمال کنند. به عبارتی دیگر امنیت پورتال اقداماتی است که برای ایمن سازی پورتال در برابر حملات سایبری انجام می شود. از این رو، امنیت پورتال یک روند مداوم و یک قسمت اساسی از مدیریت یک پورتال است.

چرا امنیت در طراحی پورتال مهم است؟

امنیت پورتال بسیار مهم است زیرا هیچ کس نمی خواهد یک پورتال هک شده داشته باشد. داشتن یک پورتال ایمن به اندازه داشتن یک میزبان وب ایمن به منظور حضور آنلاین کاربران، بسیار حیاتی است. به عنوان مثال اگر پورتالی هک و در لیست سیاه قرار گیرد، تا 98٪ از بازدید خود را از دست می دهد. نداشتن یک پورتال ایمن می تواند به اندازه نداشتن پورتال یا حتی بدتر از آن بد باشد. به عنوان مثال، نشت داده های کاربران می تواند منجر به ایجاد پرونده های حقوقی، جریمه های سنگین و از بین رفتن اعتبار جهانی شود.
امنیت پورتال برای داشتن یک پورتال آنلاین و ایمن نگه داشتن آن برای بازدیدکنندگان امری حیاتی است. بدون توجه مناسب به امنیت پورتال، هکرها می‌توانند از پورتال شما سوء استفاده کنند، پورتال شما را آفلاین کنند و در مواقع که شما آنلاین هستید اثر مخرب ایجاد کنند. تأثیرات یک پورتال هک شده می‌تواند شامل خسارت مالی، شهرت برند و رتبه بندی نامناسب موتور جستجو باشد.

طرفدارا وب چگونه امنیت پورتال را میبینند؟

پس از تجزیه و تحلیل بیش از 1000 نظرسنجی درباره امنیت پورتال از متخصصان طراحی وب، بخشی از اطلاعات مهم مربوط به فضای امنیتی طراحی پورتال را مرور می کنیم:
• 67٪ از درخواست کننده‌های طراحی پورتال درباره امنیت پورتال از ارائه‌کنندگان خدمات پورتال سوال کرده‌اند‌، اما تنها کمتر از 1٪ از پاسخ‌دهندگان امنیت پورتال را به عنوان سرویس ارائه می‌دهند.
• حدود 72٪ از متخصصان وب نگران تجربه حمله سایبری به سایت‌های مشتری هستند.

چرا پورتال‌ها هک می‌شوند؟

در سال 2019 بیش از 1.94 میلیارد پورتال آنلاین وجود داشته است. می‌توان گفت که این موضوع یک زمین بازی بزرگ برای بازیگران (هکرها) را فراهم می‌کند.
بیشتر مواقع در مورد هک شدن وب‌سایت‌ها تصور غلطی وجود دارد. مالکان و سرپرستان اغلب بر این باورند که هک نخواهند شد زیرا وب‌سایت آنها کوچک‌ است و به همین منظور اهداف کمتری را برای هک شدن ایجاد می‌کنند. اگر هکرها بخواهند اطلاعات را بدزدند ممکن است پورتال های بزرگتری را انتخاب کنند اما به خاطر داشته باشید برای دیگر هدف‌های آنها (که بیشتر متداول هستند)‌، هر وب‌سایت کوچکی از ارزش کافی برای حمله برخوردار است.

هدف از هک پورتال ها چیست؟

اهداف مختلفی هنگام هک پورتال‌ها وجود دارد، اصلی‌تریناین اهداف عبارتند ار:
• برداشتن اطلاعات بازدیدکنندگان پورتال.
• سرقت اطلاعات ذخیره شده در سرور.
• ربات‌های فریب‌دهنده (سئو کلاه سیاه).
• سواستفاده از منابع سرور.
• تحقیرکردن پورتال.

چه خطراتی امنیت پورتال را تهدید می‌کند؟

خطرات اصلی امنیتی یک پورتال شامل: کد آسیب پذیر، کنترل دسترسی ضعیف و بهره‌برداری از منابع سرور است. به عنوان مثال‌، حملات DDoS می‌تواند پورتال را در عرض چند دقیقه از دسترس بازدید‌کنندگان خارج کند. دلایل زیادی برای هک شدن پورتالها وجود دارد. برای مثال کلمه عبور ضعیف می‌تواند منجر به هک شدن شود.

چگونه می‌توانید از امنیت پورتال مطلع شوید؟

برای جلوگیری از حملات و هک‌ها، یک پورتال امن دارای فایروال برنامه وب است. همچنین از بهترین روش‌های امنیتی مختص به طراحی پورتال پیروی می‌کند و هیچگونه مشکل پیکربندی یا آسیب‌پذیری شناخته شده‌ای ندارد. می‌توانید از SiteCheck استفاده کنید تا ببینید آیا پورتال شما دارای فایروال‌، هرگونه ناهنجاری امنیتی‌، بدافزار یا در لیست سیاه قرار دارد. سایت را بررسی کنید تا ببینید آیا پورتال شما دارای فایروال، هرگونه ناهنجاری امنیتی، بدافزار یا لیست سیاه است.

آیا پورتال من نیاز به امنیت دارد؟

بله کاملا. امنیت در پورتال‌ها و وب‌سایت‌های طراحی شده توسط شرکت آریاوندیداد به صورت کامل رعایت شده است و تمامی کدهای تولید شده پلت‌فرم «گلاویژ» از لحاظ امنیتی توسط شرکت‌های ثالث مورد بررسی قرار گرفته است. با این حال مطابق با استانداردهای داخلی شرکت آریا وندیداد هر پورتال یا وب‌سایتی که توسط شرکت طراحی و پیاده‌سازی می‌شود به مدت 3 سال تحت گارانتی بی‌قید و شرط امنیت می‌باشد (در صورت بروز هرگونه مشکل امنیتی تغییرات لازم بدون هیچ هزینه‌ای و بصورت رایگان برطرف می‌گردد) و لازم به ذکر است که این شرکت آمادگی کامل خود را جهت هرگونه همکاری با شرکت‌های ثالث مورد اعتماد کارفرما را اعلام می‌دارد. مسئولیت امنیت پورتال به عهده شرکت ارائه دهنده خدمات و طراحی پورتال یا وب‌سایت است. امنیت باید یکی از اولین ملاحظات هنگام راه اندازی یک پورتال و روند مداوم بررسی باشد. اگر پورتالی امن نباشد‌، می‌تواند مانند میوه‌ای آویزان از درخت، برای مجرمان اینترنتی باشد.

5 دیدگاه

پرهام موحدی 1399/10/06 10:12
فریمورک شما آموزش هم دارد؟
ما تعداد زیادی ادمین داریم آیا شما به آنها آموزش میدهید؟

پاسخ به این دیدگاه

نوید اکبری 1399/10/06 11:12

با سلام

 

بله، برای هر طراحی پورتالی که شرکت انجام داده، در جلسه ای به صورت رایگان کلیه قسمت ها آموزش داده میشود و این موضوع را هم در نظر داشته باشید، نحوه کار با پنل ادمین در پورتال های طراحی شده با فریمورک گلاویژ بسیار راحت بوده، به طوری که هر کسی با اینترنت کار کرده باشد میتواند بخش ادمین پورتال را به خوبی درک کند. اگر هم نیاز به آموزش بیشتر بود بر اساس توافق در قرارداد، این کار به صورت مجزا برای ادمین ها هم انجام می شود.
با تشکر
ممنون از حسن انتخاب شما

محمد مهدی سلامی 1399/10/06 10:12
سلام
طراحی پورتال چند روزه آماده میشه؟
میشه درباره هزینه ام بگید؟

پاسخ به این دیدگاه

نوید اکبری 1399/10/06 11:12

با سلام و درود دوست عزیز
هر پروژه طراحی پورتال برای تیم شرکت آریا وندیداد منحصر به فرد است و بر اساس نیاز های پروژه زمان تحویل پروژه تغییر پیدا میکند و این موضوع درباره محاسبه قیمت بر اساس نیازهای پروژه صدق میکند.
برای دریافت مشاوره رایگان به صفحه تماس با ما در سایت مراجعه کنید.
با تشکر

اسفندیاری 1399/03/31 14:06
سلام
سوالی که برای من ایجاد شده اینه که تفاوت پورتال شما با cms چیه؟
آیا سورس برای شرکت خودتون هست؟ یا از محصولات آماده استفاده می کنید؟

پاسخ به این دیدگاه

نوید اکبری 1399/04/10 15:06

سلام جناب اسفندیاری عزیز

پورتالهای آریا وندیداد بر اساس فریمورک گلاویژ طراحی و اجرا می شوند.

فریمورک گلاویژ یک زیرساخت نرم افزاری برای تولید پورتال و وب سایت هست که توسط نیروهای متخصص آریا وندیداد طراحی و پیاده سازی شده. کلیه کدهای این فریمورک متعلق به شرکت هست و سورس کاملا برای شرکت هست.

ما با استفاده از این زیرساخت، پورتال و وب سایت طراحی می کنیم که با توجه به امکاناتی که به صورت سفارشی پیاده سازی می شوند، به نوعی خود پروژه پیاده سازی شده یک سیستم مدیریت محتوا خواهد بود.

نکته مهم و حائز اهمیت این هست که پورتال و وبسایت کاملا منطبق با نیازیهای سازمان و شرکتها طراحی میشه و هزینه و زمان پروژه کاملا منطبق بر نیاز سازمان به صورت سفارشی و اختصاصی اجرا می شود.

قدرت بیگدلی 1399/03/07 15:05
وقت بخیر
تفاوت ایجاد یک وب سایت و پورتال در چه چیزی هست؟
خیلی وقت ها من به عنوان کاربر درخواست کننده وب سایت دچار گمراهی میشم
تشکر میکنم از سایت خوب شما

پاسخ به این دیدگاه

آریا وندیداد 1399/03/11 16:05

سلام جناب بیگدلی عزیز
پورتالها نوعی از وب سایتها هستند که در آنها کلیه امور یک بنگاه اقتصادی یا سازمان به طور کامل در دسترس کاربران قرار می گیرد. به عبارتی؛ کاربران یک بنگاه اقتصادی یا کسب و کار یا سازمان برای انجام امور مرتبط با آن مجموعه نیازی به مراجعه حضوری به آن مجموعه ندارند. وب سایتها با موضوعات مختلفی قابل طراحی و پیاده سازی هستند و عموما بسیار کوچکتر از پورتالها هستند و ممکن است کلیه امور یک بنگاه یا کسب و کار را پوشش ندهد.
وب سایتها از لحاظ هزینه ای نیز بسیار کوچکتر از پورتال ها هستند و معمولا طراحی گرافیک پورتالها ساده تر از طراحی وب سایتها است.

مرتضوی 1399/02/03 19:04
جزییات طراحی پورتال سازمانی به چه صورت هست؟
آیا برای هر پورتال به صورت اختصاصی طراحی گرافیک انجام می دهید؟

پاسخ به این دیدگاه

آریا وندیداد 1399/02/04 11:04

سلام جناب مرتضوی

ما در شرکت آریا وندیداد مراحل ساده ای رو برای پیاده سازی پورتال سازمانی اجرا می کنیم:
در اولین مرحله همراه با تیم کارفرما نسبت به تهیه مستند نیازسنجی اقدام می کنیم. این مرحله که بسیار هم مهمه، معمولا در چند جلسه انجام میشه (با توجه به بزرگی و پیچیدگی مسائل فنی) و بعد از تهیه مستند نیازسنجی و یکسان سازی ایده ای که کارفرما در ذهن داره و ایده ای که ما بر اساس تجربه در ذهن داریم نسبت به اجرا اقدام می کنیم.
در مرحله دوم طراحی های اولیه ای از پورتال رسم میشه (معمولا این طراحی ها برای ایده گرفتن و یکسان سازی نگاه هر دو تیم رسم میشه تا قبل از پیاده سازی سیستم، اشکالات احتمالی، نواقص یا سوبرداشتها رفع بشه.
در مرحله سوم نسبت به عقد قرارداد پیاده سازی پورتال اقدام می کنیم. این مرحله بیشتر در خصوص مسائل قراردادی خواهد بود و بسته به شرایط سازمان زمان خواهد برد. ما برای کمک به سازمانها و جلب اعتماد اونها روشهای مختلف پرداخت رو داریم.
در مرحله چهارم، پیاده سازی سیستم شروع میشه و بر اساس مستند نیاز سنجی و طراحی های انجام شده پروژه به فازهای مختلفی تقسیم میشه، حداقل دو فاز برای اجرای پورتال پیشنهاد می کنیم. و معمولا بسته به بزرگی پورتال می تونه تا 5 فاز هم تعریف بشه که داخل هر فاز هم یک سری اسپرینت خواهیم داشت و نتیجه هر اسپرینت در جلسات بازنگری مورد بررسی و بازنگری قرار میگیره و در آخر، بخشهای جدید در پورتال در دسترس کاربران قرار میگیره.
پس از توسعه پورتال هم برای اجرای بخشهای جدید و نگهداری پورتال پیاده سازی شده، قرارداد پشتیبانی بین طرفین منعقد خواهد شد.

در خصوص سوال دوم و مبحث طراحی گرافیک باید خدمتتون عرض کنم، بله، به ازای هر پروژه طراحی گرافیک ویژه ای انجام خواهد شد. طراحی های معمولا در جلسات اسپرینت به کارفرما ارائه شده و نسبت به اجرای تغییرات و بهبود اون مطابق با نظر کارفرما اقدام می کنیم.

موفق و پیروز باشید.

کاربر گرامی خواهشمند است به موارد زیر دقت فرمایید:
• لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
• دیدگاه های ارائه شده پس از بازبینی منتشر می‌شود.
• آدرس ایمیل در سایت نمایش داده نمی شود.