خبر

کامیون های بدون راننده به دل جاده می زنند

کامیون بدون سرنشین
رانندگان کامیون در سراسر استرالیا هر روز هزاران کیلومتر رانندگی می‌کنند تا کامیون‌های حامل کالاها و تولیدات مختلف از جمله مواد غذایی و محصولات کشاورزی را جابجا کند اما آیا ممکن است کامیون‌ها خودشان بدون نیاز به راننده این کار را انجام دهند.
1400/04/28 فناوری های نوین 188رانندگان کامیون در سراسر استرالیا هر روز هزاران کیلومتر رانندگی می‌کنند تا کامیون‌های حامل کالاها و تولیدات مختلف از جمله مواد غذایی و محصولات کشاورزی را جابجا کند اما آیا ممکن است کامیون‌ها خودشان بدون نیاز به راننده این کار را انجام دهند.

    کامیون های بدون راننده به دل جاده می زنند
کامیون بدون راننده
   

یک شرکت آمریکایی به نام تی یو سیمپل موفقیتی بزرگ در این زمینه را جشن گرفته است. این شرکت موفق شده است یک کامیون خودران که حامل هندوانه بود را از آریزونا به اکلاهما‌سیتی برساند. در این آزمایش دو انسان در کامیون حضور داشتند تا کنترل کامیون را در ابتدا و در انتهای سفر در دست بگیرند ولی این کامیون مسافتی ۱۵۰۰ کیلومتری را خودش طی کرد.

به گزارش ABC شرکت تی یو سیمپل می‌گوید هدف این شرکت این است که در آینده نیازی به حضور راننده در کامیون نباشد همچنین وضعیت هایی وجود دارد که در آنها نیازی به یک راننده خواهد بود که این وضعیت‌ها مایل اول و مایل آخر نامیده می‌شود. این شرکت قصد دارد در اواخر امسال یک آزمایش دیگر انجام دهد که در آن یک کامیون خودران مسیر یک ۱۱۰ کیلومتری را کاملاً بدون نیاز به راننده طی خواهد کرد برخی از مزیت‌های استفاده از کامیون‌های خودران کاهش مصرف سوخت، تحویل سریع‌تر بار و افزایش ایمنی خواهد بود.

اگر به داده‌های مربوط به آمریکا در مورد تصادفات کامیون‌های بزرگ نگاه کنید میبینید که حدود ۹۵ درصد از این سوانح ناشی از خطای انسانی است.

هوش مصنوعی ما خسته نمی‌شود و حواسش پرت نمی‌شود و همین امر می‌تواند به طور قابل توجهی ایمنی رانندگی کامیون‌های بزرگ را ارتقا دهد.

    کامیون های بدون راننده به دل جاده می زنند
کامیون های بدون سرنشین حمل بار
   

تی یو سیمپل اولین ناوگان کامیون‌های بدون راننده خود را در سال ۲۰۲۴ عرضه خواهد کرد این کامیون ها از حسگرهایی استفاده می‌کنند که از طریق تشخیص نور و تکنولوژی فاصله سنجی موسوم به لایدار محیط اطراف را ارزیابی می‌کند شرکتی که در عرصه تکنولوژی لایدار پیشرو است یک شرکت استرالیایی به نام باراجا است. رئیس شرکت باراجا می‌گوید کامیون‌های خودران نقش مهمی در آینده استرالیا ایفا خواهند کرد.

طراحی پورتال ماشین بدون سرنشین کامیون بدون راننده کامیون بدون سرنشین کامیون حمل بار طراحی سایت
ثبت کننده:نوید اکبری تاریخ ثبت:1400/04/28
موضوع: فناوری های نوین
تعداد بازدید:188

تا کنون دیدگاهی نوشته نشده، اولین نفر باشید که دیدگاهش را بیان می کند.

دیدگاه شما

کاربر گرامی خواهشمند است به موارد زیر دقت فرمایید:
• لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
• دیدگاه های ارائه شده پس از بازبینی منتشر می‌شود.
• آدرس ایمیل در سایت نمایش داده نمی شود.