خبر

دستگاه های قابل حمل سنجش CO2، ابزاری جدید برای مبارزه با همه گیری کووید-۱9

طراحی پورتال
دستگاه های قابل حمل که میتوانند سطح دی اکسید کربن را اندازه گیری کنند، میتوانند ابزاری مهم برای جلوگیری از انتشار کوید 19 باشند خانم کل که یکی از اعضایی از متخصصان بنام اوسیج است ...
1400/06/23 فناوری های نوین 1083دستگاه های قابل حمل که میتوانند سطح دی اکسید کربن را اندازه گیری کنند، میتوانند ابزاری مهم برای جلوگیری از انتشار کوید 19 باشند خانم کل که یکی از اعضایی از متخصصان بنام اوسیج است و این گروه خواستار این است که وقتی قرنتینه ها و تعطیلی های مربوط به کووید 19 به پایان میرسد، مدارس و محلهای کار بتوانند نشان دهند تحویه هوا در ساختمان هایشان به چه شکل انجام میشود. خانم کل که به عنوان رئیس متخصصان بهداشت کار استرالیا نیز انتخاب شده است میگوید:

حتی اگر فاصله های اجتماعی را رعایت کنید و دستهایتان را بشویید، کوید از هوا منتقل می شود به همین دلیل ما باید اطمینان حاصل کنیم که کیفیت هوا در فضاهای بسته مناسب است. افراد آلوده به ویروس کرونا میتوانند هنگامی که نفس خود را بیرون میدهند، صحبت میکنند یا فریاد میزنند آن را از طریق قطرات ریز معلق در هوا پخش کنند. این قطرات ریز میتوانند در هوای فضاهای بسته انباشته شوند. مخصوصا اگر یک محل شلوغ باشد و تحویه هوای مناسب نداشته باشد، هر چقدر یک فرد بیشتر در چنین فضاهایی باشد بیشتر احتمال دارد که مبتلا به کووید 19 شود.

علاوه بر این قطرات ریز افراد هنگام بازدم CO2 یا دی اکسید کربن نیز بیرون میدهند که یک محصول جانبی تنفس است. این گاز نیز در هوا انباشته میشود مگر اینکه تهویه مناسب وجود داشته باشد. اندازه سطح دی اکسید کربن در یک محل، راحت تر از اندازه گیری سطح ذرات ریز در هواست. بنابراین سطح دی اکسید کربن موجود در یک محل میتواند معیاری برای اندازه گیری احتمال قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا باشد. متخصصان میگویند: اگر سطح دی اکسید کربن در هوای یک محل بیشتر از 800 ppm باشد اینکه در آن محل بمانید ایده خوبی نیست.

طراحی پورتال کووید 19 کوید 19 کرونا ویروس دستگاه کرونا
ثبت کننده:نوید اکبری تاریخ ثبت:1400/06/23
ویرایش کننده:نوید اکبری تاریخ ویرایش:1401/03/31
موضوع: فناوری های نوین
تعداد بازدید:1083

تا کنون دیدگاهی نوشته نشده، اولین نفر باشید که دیدگاهش را بیان می کند.

کاربر گرامی خواهشمند است به موارد زیر دقت فرمایید:
• لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
• دیدگاه های ارائه شده پس از بازبینی منتشر می‌شود.
• آدرس ایمیل در سایت نمایش داده نمی شود.